Saanisõidud Valguskülas

HOBUSED JA SAANID JÕULULINNAS KÜLAS

Saanisõidud Valguskülas
Saanisõidud Valguskülas

Saanisõidud Valguskülas

Saabuvate pühade ajal tulevad Jõululinn Tartusse saanisõite tegema meie head sõbrad tori tõugu hobused Passion ja Poltergeist. Seekord on hobupoisid kohal juba päev enne Tartu jõulutulede süttimist ehk laupäeva, 30. novembri õhtust.

Kodu on neil kahel hobunoormehel endiselt Pärnu külje all Tori vallas Laane tallides. Mõlemad hobused on kenas õitsvas eas, inimesemaailmas oleks tegemist pisut üle 20-aastaste noormeestega. Sügiskuud mööduvad poistel enamasti vabalt koplis suures karjas omi hobuseasju ajades. Jõuludeks sätitakse end aga Tartusse komandeeringusse, et järgmise talve ninaesise teenimisse oma panus anda. Jõululinn Tartus saanisõitudele järgneb taas puhkuseperiood maikuu lõpuni.

Passionil ja Poltergeistil oli muideks au osaleda sügisel Tartus ja Tartu ümbruses filmi „Erna läheb sõtta“ võtetel, lisaks sõidutasid nad suvel rongkäigus XXVII laulupeo üldjuhte.

PS Võib ka juhtuda, et aegajalt vahetatakse hobuseid ja siis on Tartus lähetuses märad Ortensia ja Priisa. Ortensia on saanud vahepeal oma täkkvarsa Artmani nii suureks kasvatada, et see võib juba ilma emata oma hobuseelu jätkata ning viimane on taas emakohustustest prii.

Jõululinn Tartu kutsarid on ka sellel aastal paljude headeks tuttavateks saanud Jaanus ja Janek, kes mõlemad hingelt tõelised hobusemehed – olete saanisõidu ajal nende kahe heades kätes. Jaanus, kes on Eesti ühest tuntuimast hobusekasvatajate suguvõsast ehk lausa neljandat põlve selle ameti peal, ajab paljusid tähtsaid Laane tallide asju ning on üks vähestest meestest siinkandis, kes võimeline ohjama koguni kuuehobuserakendit. Kutsar Janek alias Ott on kogu oma elu hobustega töötades veetnud ning tema rahulik ja hea iseloom on alati hobuses näha – olgu tegemist rakendi- või ratsasõiduga, koostöö hobuse ja Janeki vahel on laitmatu ja hoolimist täis.

 

J. Kallaste (JKC) hobused ja saanid on Tartu Raekoja platsil 30. novembril ja 1., 7., 8., 14., 15., 20., 21., 22., 23., 24., 25., 26., 28., 29., 30. ja 31. detsembril ajavahemikus 15.30–20.00.

NB! 14. detsembril algavad saanisõidud pärast jõululaada lõppemist ehk kõige varem kell 16.00.

PS Igaks juhuks lohutame natuke hilisemaid sõita soovijaid. Vahel tasub Jaanusele helistada, number on allpool kirjas – aeg-ajalt ja huviliste olemasolul ollakse Valguskülas ka pikemalt.

 

Hind: 6 € saanisõit/inimene, kuni 3-aastased lapsed saavad sõita tasuta.
Saanisõidukontakt: 528 6284 (Jaanus Kallaste, oskab ka hobuste keelt)