Valgusküla III

JÕULULINN TARTU 2019/2020

Valgusküla III
Valgusküla III

Valgusküla III

JÕULULINN TARTU 2019/2020

Suvega, aga ilmselt Tartus üldse, juhtub imelisi asju – taas on Valgusküla Raekoja platsil suuremaks ja sisukamaks kasvanud ning ootab tartlasi ja külalisi pühadeaega veetma 1. detsembrist 10. jaanuarini.

Tulge õue, Valgusküla kutsub linna peale!
Tulge jalutama, kallite inimestega kokku saama, advendiküünlaid süütama, jõuluvanade talimängudele ja talvisele tantsupeole, jõululaadale, heategevuslikule lumepallitrallile, linnakirjanike muinasjutuminutitele. Otse südalinnas Raekoja platsil saab nautida klaaspaviljonide vahele tekkivat hubast õueala, kus praksub elav tuli, tiirlevad loomakarussellid ja kiikuda saavad nii suured kui natuke pisemad jõuluvanaootajad. Nii mõnessegi valgusküla paviljoni saab sisse astuda. Olgu kuuma teetassi toetama, põhupaviljoni pikutama, põnevatesse töötubadesse või peeglipaviljoni ehk lõpmatuse majakesse.

Käes on ka oluliste juubelite aasta. Linna tähtsaimal väljakul seavad end sisse 150. aasta vanuse juubilari Vanemuise Teatri klaasmaja ning emakeelse ülikooli 100. sünnipäeva ehk Rahvusülikool 100 paviljon. Tartu maamärkidest ei puudu jõululinnast veel teaduskeskus AHHAA, kes kahest eelmisest küll omajagu noorem, aga sama tubli ja märgiline.

Lisaks on Raekoja platsil seekord tublisti siblimist, seda ka otseses mõttes. Jõululinn Tartu usub, et ilma kohaliku kanalata pühad seekord mööduda ei tohiks. Tükikese rohelist loodust toob jõululinna Valguskülla aga Click and Grow paviljon.
Ka Laane tallide hobused on taas Tartusse jõulukomandeeringusse tulemas, tutvuge toredate külaliste saanisõidugraafikuga. Pisemaid sõitjaid on Tartu raekoja platsil rõõmustamas armsad ponid, ponisõidugraafikuga saate tutvuda siin.

 

Valgusküla on avatud E–P kell 9–21, kauplejad on Raekoja platsil E–R kell 17–21 ja L–P kell 11–21.

Jõululinn Tartu hea ja loov koostööpartner on Eesti Kunstiakadeemia koos oma toredate tudengitega. Meil on see au.

 

Tartus on alati jõulud! Ja kevad!

 
EKA 2
Palmako
Saint Cobain
Glassolutions
Ehitustrust
Püss
Juhani Puukool
Pusku Pusku
Tartu Linn
Tartu valgus
Valgusklubi