Aastalõpukontsert: Händeli oratoorium „Messias“
Aastalõpukontsert: Händeli oratoorium „Messias“

Aastalõpukontsert: Händeli oratoorium „Messias“

Kuupäev: 29.12.2019
Algusaeg: 18:00

Sündmuspaik: Tartu Pauluse kirik


Voces Musicalese aastalõpukontsert 29. detsembril Tartu Pauluse juhatab maailma üks kõige tuntumaid vanamuusika dirigente Peter Phillips. Solistidena teevad kaasa Maria Listra ja Alvar Tiisler ning Inglise vokaalansambli Tallis Scholarsi liikmed Alexander Chance ja Guy Cutting.

Voces Musicalese kunstilise nõustaja Risto Joosti sõnul on see kontsert erakordne. „Hoolimata asjaolust, et Peter Phillips on aastakümneid olnud seotud vanamuusika esitustraditsioonidega, juhatab ta Händeli  „Messiast“ esimest korda oma elus. Vocesel on hea meel võõrustada nimekaid külalisesinejaid, meie aastalõpukontsertide traditsioon Händeli „Messiasega“ jätkub kolmandat aastat järjest,“ ütles Risto Joost.

Dirigent Peter Phillips on tunnustatud Inglise vokaalansambli Tallis Scholars kunstiline juht ja asutaja. Pärast 2250 kontserti ja 60 ilmunud plaati on nad üheskoos saavutanud rohkem kui ükski teine kollektiiv. Ja kuigi ansambli esitusstandardeid on rohkesti kopeeritud, on Tallis Scholars endiselt oma ala absoluutses tipus.

Ka Tallis Scholarsi lauljate kvaliteet tuleb kontserdiga koju kätte, sest kaasa teevad vokaalansambli liikmed tenor Guy Cutting ja kontratenor Alexander Chance. Külalisesinejate kõrval astuvad üles Eesti solistid sopran Maria Listra ja bass Alvar Tiisler.

Esituse võimsusest annab tunnistust ka 50-liikmeline koori ja orkestri koosseis, kuhu kuuluvad kammerkoor Voces Musicales ja barokkorkester Floridante. Kontsertmeistriks on kutsutud Taani ja Põhjamaade üks silmapaistvamaid barokkviiuldajaid Peter Spissky, Concerto Copenhageni kontsertmeister ja Kopenhaagni ja Malmö noori muusikuid ühendava Camerata Øresundi kunstiline juht.

Voces Musicales (www.vocesmusicales.ee) on kõrgetasemeliste kontsertide eest pälvinud mitmeid auhindu, sealhulgas Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. Koori repertuaar hõlmab kogu lääne muusikalugu – ulatudes vanamuusikast (Tallis, Victoria, Palestrina jt) nüüdisheliloojate uudisteosteni (Holten, Tulev, Tulve, Seppar, Steiner, Krigul jt) – ja sisaldab olulist osa maailma koorimuusika klassikast. Igal aastal detsembri viimastel päevadel korraldab Voces Musicales kontserdi, kus esitamisele tuleb üks maailmaklassikasse kuuluv vokaalsümfooniline suurteos.

Lisainformatsioon: Krista Must, 5156364, krista.must@corpore.ee

 

Foto: Mait Jüriado

 
Jaga ka sõpradega!