Arsis esitleb: Jõulud Pähklipurejaga
Arsis esitleb: Jõulud Pähklipurejaga

Arsis esitleb: Jõulud Pähklipurejaga

Kuupäev: 22.12.2019
Algusaeg: 19:00

Sündmuspaik: Vanemuise Kontserdimaja


Esmakordselt Eestis – Arsise kellade ansamblid ja Eesti Rahvusballeti tantsijad ühisel laval.

Arsise jõulukontserdid tulevad taas, sedakorda suuremalt kui ei iial varem ja koosluses, mida kunagi varem pole nähtud – kolm kelladeansamblit koos Eesti Rahvusballeti tantsijatega esitavad säravaid numbreid Tšaikovski armastatuimast balletist  „Pähklipureja“!

Tänu Tšaikovski imelisele muusikale, on  „Pähklipurejast” saanud üks populaarsemaid ballette maailmas, millest meenuvad stseenid jõuluehtes saalis tantsivate lumehelveste ja lillede valsiga. Arsise ansamblite ja Eesti Rahvusballeti tantsijate ühisesituses näeb valikut  „Pähklipureja“ säravaimatest numbritest nagu Suhkruploomi haldjate tants, Lillede valss, Vene ja Hiina tants ning mitmed teised virtuoossed balletinumbrid, mille vahele on põimitud Tšaikovski lemmikmuusikat teistest žanritest.

Graatsilised balletitantsijad, kaunid kostüümid, käsikellade kuldne sära ja lummav kõla, “Pähklipureja” imelised meloodiad – see on võlumaailm, kus unenäod saavad reaalsuseks!

Lavale astuvad: Eesti Rahvusballeti tantsijad Marika Muiste, Anatoli Arhangelski, Seili Loorits-Kämbre, Heidi Kopti, Ali Urata ja Arsise kellade ansamblid. Dirigent Aivar Mäe.

Tartu kontserdil kaastegev Tartu kellade ansambel, dirigent Mari Tooming.

Tantsude seadja: Eve Tuga-Andre. Valgusrežii: Malle Valli.

Kontsert-etendused toimuvad: 19.12 Pärnus ja Haapsalus / 21.12 Kohtla-Järvel / 22.12 Viljandis ja Tartus / 25.12 Tallinnas

Loe lähemalt: http://www.arsis.ee
Jaga ka sõpradega!