Pärimuslavastus – „Eestlaste Muistne Jõululugu“
Pärimuslavastus – „Eestlaste Muistne Jõululugu“

Pärimuslavastus – „Eestlaste Muistne Jõululugu“

Kuupäev: 06.12.2019
Algusaeg: 18:30

Sündmuspaik: Valgusküla, Tartu raekoja plats


Lavastuses „Eestlaste Muistne Jõululugu“ räägitakse humoorikas võtmes lahti terve kaamose aja kombestik ja tutvustatakse, kuidas meie esivanemad pika ja pimeda perioodi üle elasid.

Lavastus tõstab laste ja nende vanemate teadlikkust sellest, milliseid tähtpäevi on Eestis tähistatud, kuidas end erinevatel päevadel maskeeriti, millest maske ja kostüüme valmistati ning kuidas sandid käitusid. Lavale tuuakse näiteks ulguvad hingesandid, kelle esinemisest paljud ei teagi, kuid ka populaarsemad mardi- ja kadrisandid, jõulusokust rääkimata. Kindlasti pole tegu pelgalt õpetliku ettenäitamisega, vaid kasutatakse teatrile omast lugu ja selle lavastamist. Tükis muunduvad tegelased hoogsalt ühest karakterist teise ning mänguvahendeid haaratakse kujuteldavatest objektidest kuni tarbeesemeteni välja. Kõigest sellest moodustub hoogne ja meeldejääv tervik maskide, nukkude ja pärimusmuusikaga. 

Lavastaja: Rauno Kaibiainen

Tehniline teostus: Joonas Parve

Laval: Maili Metssalu ja Ragne Veensalu

Etendus sobib vaatamiseks alates algklassidest kuni gümnaasiumini välja ning igav ei ole kindlasti ka ühelgi täiskasvanul! 

Sündmus on kõigile huvilistele tasuta.

Vaata ka:

facebook.com/RandteaterVabaVanker/

 
Jaga ka sõpradega!