Heategevuslik lumepallitrall
Heategevuslik lumepallitrall

Heategevuslik lumepallitrall

Kuupäev: 15.12.2019
Algusaeg: 13:00

Sündmuspaik: Valgusküla, Tartu raekoja plats


Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond ühendas Jõululinn Tartuga jõud ja ootab kõiki 15. detsembril kell 13:00 osa võtma heategevuslikust Lumepallitrallist, mis toimub Tartu Raekoja platsil. Kogu Lumepallitralli tulu läheb väikese Tartumaa poisi Mattiase ravivisiidiga kaasnevate kulude katteks.

Lumepallitralli reeglid iseenesest on lihtsad.
Igaüks saab endale 5 euro eest osta 3 lumepalli ehk 3 viset. Iga võistleja teeb endale ise Raekoja platsil olevast lumest võistluspallid ning viskab need läbi eri suuruses rõngaste, mille eest saab erineva arvu punkte. Neli suurima punktiskoori viskajat saavad finaali, kus võisteldakse uuesti esikolme kohtadele. Esikolmikut premeeritakse auhindadega.

 

Mattias on kaasasündinud immuunpuudulikkusega üheaastane poiss. Eesti arstid tegid Mattiasele uuringuid, kuid ei saanud teada, millise immuunpuudulikkuse vormiga tegu on. Ilma täpse diagnoosita ei saanud aga planeerida edasist ravi. Seepärast tuli Mattiasel minna Inglismaale Newcastle’sse uuringutele. Sealsetel arstidel õnnestus Mattiasele täpne diagnoos leida, geneetiline ADA ensüümipuudulikkus, ning otsustati talle teha luuüdi siirdamine, mis Mattiase terveks teeb. Siirdamine toimub jaanuari algul.

Lapse uuringute, protseduuride ning haiglas viibimise eest tasub Eesti Haigekassa, kuid ravivisiidiga kaasnevad transpordi-, kindlustus-, majutus- ja elamiskulud on pere kanda. Mattiase ravivisiidiga kaasnevaid kulusid toetab Lastefond umbes 3500 euro ulatuses, kuid hetkel pole teada, kauaks Mattiase pere peab Inglismaale jääma ning seetõttu võivad kulud olla ka suuremad.

 

Küsid, mis siis saab, kui lund maas pole? Siis toome lume kohale ehk lumepallitrall toimub igal juhul!

Sündmus kestab eelduslikult umbes 1,5-2h ja sõltub osalejate arvust. Külma ilma korral on võimalik Valgusküla majakesi külastada ning seal soojas olla.

Osta lumepallid Piletilevist ning aita kaasa Mattiase tervenemisele! Ürituse toimumispäeval saab lumepalle soetada ka kohapealt.
Jaga ka sõpradega!