I advendiküünla ja Tartu jõulutulede süütamise tseremoonia
I advendiküünla ja Tartu jõulutulede süütamise tseremoonia

I advendiküünla ja Tartu jõulutulede süütamise tseremoonia

Kuupäev: 01.12.2019
Algusaeg: 17:00

Sündmuspaik: Valgusküla, Tartu raekoja plats


Pühadetunnet kinnitavad Tartus lisaks headele kontsertidele, hubastele kohvikutele ning paljudele suurematele ja pisematele jõulusündmustele linna erinevais paigus ka advendiküünalde ühised süütamised. Kõigil neljal detsembripühapäeval kohtume linna kõige tähtsamal väljakul ning võtame korraks aega, et rõõmustada – inimeste, ilma, aastaaja, laste, vanemate, sugulaste-sõprade, lemmikloomade, naabrite ning kolleegide üle. Nende tseremooniate ajal võivad kõik Tartu Raekoja platsile kogunejad rõõmustamist väärt inimeste, asjade ja olukordade nimekirja ise veel pikemaks mõelda ning selle terveks ülejäänud aastaks pähe õppida.

 

Talvehämarusse tuleb tulede maagiat. Neljal järjestikkusel pühapäeval saab Raekoja platsil osa advendiküünalde süütamise tseremooniast, kus valgus, video ja heli hakkavad oma lugu jutustama.
Helgus, valgus, üllatus!

I advendiküünal ja koos sellega ka Tartu linna jõulutuled süüdatakse Raekoja platsil 1. detsembril kell 17.00. Tartlasi ja külalisi tervitavad pühade- ja advendiaja alguse puhul Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tartu Peetri koguduse õpetaja praost Ants Tooming.

 

Videokujundus: Kerttu Kruusla
Valgus: Karolin Tamm
Muusikaline kujundus: Judith Parts
Lavastuskontseptsioon: Jaanika Tammaru (Must Kast)

 

Tartus on alati jõulud! Ja kevad!
Näeme I advendiküünla ja Tartu jõulutulede süütamisel Raekoja platsil 1. detsembril kell 17.

PS Kell 18 algab Valguskülas AHHAA töötuba „Särtsu täis jõuluehe“.
Jaga ka sõpradega!