MAFF filmiõhtu – jõulukuu eri Tartu loodusmajas
MAFF filmiõhtu – jõulukuu eri Tartu loodusmajas

MAFF filmiõhtu – jõulukuu eri Tartu loodusmajas

Kuupäev: 10.12.2019
Algusaeg: 18:00

Sündmuspaik: Tartu Loodusmaja


17. Matsalu loodusfilmide festival toimus 18.-22. septembril Lihulas ning Tartu loodusmajas linastub järgneva poole aasta jooksul võistlusprogrammi paremik. Näitamisele tulevad selleaastase festivali võidufilmid ja eriauhindade laureaadid, filmiõhtud toimuvad novembrist aprillini iga kuu teisel ja neljandal teisipäeval kell 18.

Jõulukuu-eri puhul linastuvad filmid on:

JÕULUSAAR JA KOOKOSEVARGAD
Saksamaa, 50 min

Operaatorid Moritz Katz, Braydon Moloney, Pim Niesten

ŽÜRII: See film näitab, kuidas väike võttegrupp võib luua kvaliteetse loodusdokumentaali, mis on igas mõttes hästi tehtud ning käsitleb samas üsna vähe tuntud teemat – krabide elu kaugel saarel.

Sünopsis: Film jutustab väheräägitud loo Jõulusaarte kuulsatest krabidest – kookosevarastest (Birgus latro). Ehkki neile külge jäänud nimi päris õiglane pole, on nad siiski saare pärisperemehed.

Treiler: https://www.matsalufilm.ee/film760-2019/

****

Parim operaatoritöö (Inimene ja loodus)

VALGE PÕHJAPÕDER
Ungari-Rootsi-Venemaa-Uus-Meremaa, 58 min

Operaatorid Zoltan Török, Jan Henriksson, Balasz Badar

ZÜRII: Inimese ja looduse vahelise suhte leidlik ja liigutav kujutamine on väga raske ülesanne. Seepärast saavad parima operaatoritöö auhinna filmi „Valge põhjapõder“ operaatorid Zoltan Torok, Jan Henriksson ja Balazs Badar.

Sünopsis: Kujutage ette ühte maailma kõige kaugemat kõnnumaad ning väikest tüdrukut ja tema vanaisa lõputus metsas. Nad on Masha ja Vladimir, meie loo peategelased Kesk-Siberist, Evenkiast. Nad on pärit evenki hõimust, kes on taigametsa rändrahvas. Vladimir üritab võimatut – nende nomaaditraditsioone elus hoida. Peale 11aastast pausi naaseb tema juurde loodusfilmimees Zoltan Török, kes proovib Vladimirit aidata.

Treiler: https://www.matsalufilm.ee/film818-2019/

PILET: 4€ ja 2€ (õpilased, üliõpilased, pensionärid).
Tartu Loodusmaja õpilastele tasuta.

Tartu loodusmajas toimuvatel MAFF filmiõhtutel on võõrkeelsetel filmidel eestikeelsed subtiitrid.
Jaga ka sõpradega!