Päkapikkude eelkool
Päkapikkude eelkool

Päkapikkude eelkool

Kuupäev: 11.12.2019
Algusaeg: 10:00

Sündmuspaik: Valgusküla, Tartu raekoja plats


Te ehk ei ole kursis, aga päkapikkude alushariduse lahutamatu osa on hiilimisoskus ja tantsuoskus. Kui te ei teadnud, siis see on ka täiesti mõistetav, neist asjust on alles hiljaaegu enam rääkima hakatud ja kus mujal kui Tartus, Eesti haridus- ja teaduspealinnas.

 

Hiilimisoskuse olulisus on igati põhjendatud. Öösel majas ringi kolistava ja asjade otsa komistava päkapiku peale hakkaksid inimesed ilmselgelt jõuluvanale kaebama. Tantsuoskus omakorda toetab hiilimisoskust ja koordinatsiooni, seega on päkapikkude eelkooli detsembrikuu tunniplaan hoolega läbi mõeldud.

Hiilimist õpetab Valguskülas Kadri Soome Instituudist. Sellel instituudil on jõuluvanaga väga tihedad sidemed ja Kadri on tihti tema juures Soomes täienduskoolitustelgi käinud. Spetsiaalselt saabuvateks pühadeks ja Valgusküla eelkooli tarvis on Heili Tallinna Tantsuteatrist aga loonud tantsu, mida vaid üks õige päkapikk-spetsialist nii unes kui ärkvel olles tantsida oskab. Lisaks aitavad Heilit ka Just Tantsukooli ning Shaté Tantsukooli tublid tantsijad.

Päkapikkude eelkool toimub Valguskülas Tartu Raekoja platsil järgmistel kuupäevadel:
11. detsembril kell 10
12. detsembril kell 10
18. detsembril kell 10
19. detsembril kell 10

Eelkool kestab ca 25 minutit ja kõik eelkooli läbinud saavad ka tunnistuse.

 

PS Päkapikkude eelkool on eelkõige mõeldud Tartu lasteaialastele.
Kui te enam lasteaias ei käi, siis teha ei ole eriti midagi, peate lihtsalt mõne teise ameti valima.
Jaga ka sõpradega!