Tartu linnakirjaniku muinasjutuminutid
Tartu linnakirjaniku muinasjutuminutid

Tartu linnakirjaniku muinasjutuminutid

Kuupäev: 17.12.2019
Algusaeg: 17:30

Sündmuspaik: Valgusküla, Tartu raekoja plats


Tartul on linnapea, linnaarhitekt, linnajänes, linnasekretär, linnanõunik ja UNESCO kirjanduslinnana loomulikult ka oma linnakirjanik.

 

Tartu linnakirjaniku tiitlit kandis 2017. aastal Kristiina Ehin, oma teiseks linnakirjanikuks valis Tartu Mika Keräneni. Hetkel on umbes kahe kuu jagu veel kestmas Vahur Afanasjevi linnakirjanikuaasta.

Kõik kolm tulevad ühel toredal argipäevaõhtul Valguskülla – jõuluootuses on isegi argipäevad pidupäevad – ja loevad teile ette oma 1-2 (või natuke enamad) lemmikmuinasjuttu.
Mika Keränen on Valguskülas 3. detsembril, Kristiina Ehin 10. detsembril ja Vahur Afanasjev 17. detsembril kell 17.30.

 

PS Aastase linnakirjaniku stipendiumi annab Tartu ilukirjanduse või publitsistikaga tegelevale kirjanikule, kes elavdab Tartu kirjanduselu ja aitab kujundada linna mainet rahvusvaheliselt tuntud kirjandussõbraliku linnana.

 

 

Ja muideks, kirjanduslinn Tartu kutsub jõuluses Tartus poeetilisele jalutuskäigule!

Tartu Linnaraamatukogu pakub rakenduse TartuFic – „Tartu ilukirjanduses“ abil võimalust avastada Tartut tuntud kirjanike tekstide ja vanade fotode kaudu. Igaüks võib seega endale sobival ajal ja sobivas seltskonnas lumises linnas jalutada ja paikadega seotud kirjanduslikke tekste lugeda. Olgu mõnusaks üksinda olemiseks, üksilduse peletuseks või hoopis jõuluime leidmiseks.

Tartus loodud TartuFic äpil on ka oma jõuluteekonnad. Eriteekond nimega „Jõululine Tartu“ algab Toomemäelt ja teeb pisut suurema ringi sümboolselt ümber jõulupuu ning lõpetab teekonna Raekoja platsil.

Vaata ja laadi alla äpp Androidile siit või iOS’ile siit.

PS Ühiselt on kirjanduslikke radu TartuFic äpiga võimalik kõndida järgmiselt, kogunemine Toomemäel Kristjan Jaak Petersoni juures:
14.12 kell 11:30
20.12 kell 17:00
21.12 kell 14:00

Rakendus on mittekommertslikel eesmärkidel kõigile tasuta kasutamiseks, aitäh selle eest tekstide autoritele.
Jaga ka sõpradega!